На Черкащині фермеру з Бельгії озброєні люди знищили зрошувальну систему

Источник: ua-weekly.com
Черкащина
На Черкащині фермеру з Бельгії озброєні люди знищили зрошувальну систему

Мешканці села Деньги Золотоніського району, що на Черкащині, іпроводять стихійний мітинг і вимагають приїзду поліції. Навіть погрожують перекрити дороги. Люди обурені, що зрошувальне поле їхнього орендаря, бельгійця Тома Ван Гоі безжально перекопують траншеями конкуренти й нищать труби поливу. 

Кілька років тому Том Ван Гоі уклав у систему поливу, зберігання і спецтехніку для картоплі майже 5 млн євро, розповідає юристка підприємства «Гранекс» Жанна Нечипоренко. Перед прокладанням труб підписав угоду з кожним пайовиком. Отримав письмову згоду від кожного. І лише тоді почав будувати.

Поля вже кілька років поливаються. На них зріють гарні врожаї. Згодом грошима чи зерном із цих врожаїв орендар розраховується з селянами. Вони дуже задоволені.

“І ось конкуренти із підприємства «Добробут», яке контролює конкурент Тома Ігор Потапенко з друзями, зуміли зманити кількох пайовиків захмарними грошима. Отримали 12 гектарів на 400-гектарному поливному полі. На своїх ділянках позабивали межові знаки — височезні бетонні стовпи, єдина мета яких — не дати проїхати нашій поливалці. Тепер вони заявляють, що теж поливатимуть свої ділянки. А для цього риють канави через нашу поливну систему. Ночами навмисне пробивають труби. Погоджень ні від екології, ні від сільської ради не мають. Замість польових доріг заганяють техніку й копають просто через людські паї. Дозволів у людей ніхто не питав. Поліція каже, що немає підстав для порушення кримінальної справи. Хоча людські паї — це така ж власність, як будинок чи двір. І копати без дозволу власників — злочин”, – вважає юрист.

Жанна стверджує, що конкуренти воюють із бельгійським фермером лише тому, що селяни віддають йому свої паї в оренду. Попередні власники втрачають свій земельний банк і тепер мстяться Тому.

“Вони кажуть, що не мають грошей аби платити людям так, як платить Том. А ось на такі капості в них гроші є. Коли ми спробували загорнути траншею, на поле миттю прибули 3 особи з автоматами. Коли ми говоримо, що це порушення закону, радять іти в суд і доводити це. Суд може їх оштрафувати на кілька тисяч гривень, а наше підприємство отримує збитки на сотні тисяч. До того ж, суди можуть тягнутися роками. Ні екологію, ні земельну інспекцію сюди не докличешся. Але якби ми вчинили щось подібне, то вони прилетіли б просто миттю”, — продовжувала юристка підприємства.

Пенсіонер Петро Вовк із Деньгів стверджує, що канаву посеред поля прорили просто по його 2 паях.

“Ніхто в мене дозволу не питав. Земля в оренді в Тома до 2032 року. Що буде потім — не знаю. Якщо захочу продати, виникнуть проблеми. Верхній родючий шар ґрунту знищено. З 2-метрової глибини на гору витягнуто глину. Мою ділянку пошкоджено, а крайніх немає”, — бідкається пенсіонер.

Новости по теме:

Новости партнеров:
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть