Україна тимчасово втратила доступ до зовнішніх ринків капіталу – Нацбанк

Источник: ua-weekly.com
НБУ ринки капіталу
Україна тимчасово втратила доступ до зовнішніх ринків капіталу – Нацбанк
Геополітична ситуація призвела до того, що Україна тимчасово втратила доступ до зовнішніх ринків капіталу.

Про це на брифінгу заявив директор департаменту відкритих ринків Національного банку Олексій Лупін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Геополітика призвела до зростання так званої "премії за ризик" для України як на зовнішніх ринках, так і на внутрішніх. Причому, на зовнішніх ринках дохідність українських ОЗДП (облігацій зовнішньої державної позики – ред.) досягла стресових двозначних рівнів. І, на жаль, тимчасово Україна втратила доступ до зовнішніх ринків капіталу", - сказав Лупін.

Він зазначив, що внутрішній ринок значно краще переніс ці події. Якщо порівнювати з березнем 2020 року, коли укладалися пікові угоди на вторинному ринку облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) зі ставкою 20-25%, то 19 січня 2022 року пікові ставки становили 16-17%.

Як відомо, премія за ризик – додатковий дохід, виплачуваний (або передбачений до виплати) інвестору понад того рівня, який може бути отриманий за безризиковими фінансовими операціями.

Новости по теме:

Новости партнеров:
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть